Kuchyňské dřezy a jejich různý design

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dnešní trh přímo překypuje nejrůznějšími druhy a styly dřezů, najdeme v něm kuchyňské dřezy lišícími se tvarem, příslušenstvím, materiálem i barvou. Doba klasických nerezových dřezů je nenávratně pryč, a stále více je vytlačují granitové, keramické nebo tectonitové dřezy. Materiál s sebou nese také řadu vlastností. Nerez je odolný, pevný, ale snadno se poškrábe, a také nepůsobí zrovna esteticky. Zato je však hladký, a těžko se v něm usazují nečistoty. Tectonit je však ještě odolnější, jak proti mechanickému, tak i proti chemickému poškození, a zároveň odolává nečistotě. Keramika je na tom podobně, jenže je křehčí a snáze poškoditelná. A granit, který je velmi zdobný, je sice také odolný, ale ne vždy je dokonale hladký, a tak vyžaduje dostatečnou péči.

Kuchyňské dřezy různých tvarů a typů

Kuchyňské dřezy rozlišujeme v zásadě podle několika hledisek. Jednak podle orientace na pravé a levé (což je pro vaše pohodlí, aby odkapová plocha byla po vaší silnější ruce), a rohové. Jinak je také můžeme dělit na obyčejné dřezy, dvojité dřezy, dřezy s vaničkou (která nám pomůže například, když je dřez plný nádobí a my si potřebujeme opláchnout ruce), a dřezy s odkapem (aby nám voda netekla po lince, ale stékala z odkapu zpět do dřezu). To lze různě vzájemně kombinovat. Stejně tak lze tohle všechno volně kombinovat s velikostí a tvarem dřezu, od kulatých přes čtvercové až po nejrůznější tvarové modifikace. Tím nám na trhu vzniká nepřeberné množství typů, ze kterých můžeme vybírat.

Kuchyňské dřezy domácnost ozdobí

I kuchyňské dřezy musí vypadat dobře. Je potřeba si uvědomit, že kuchyň, podobně jako další místnosti vašeho domů, je vaší vizitkou. A všechno, co v ní můžete najít, linka, židle, lednice i sporák, by mělo být sladěné do jednotného stylu. To stejné platí pro dřez, který by neměl být rušivým elementem, ale vyváženou součástí kuchyně. Protože si to uvědomují i výrobci, můžeme najít na trhu dřezy lesklé i matné, různě barevné, a z různých materiálů, které mají svůj vlastní vzhled. Kromě toho lze narazit i na několik dřezů kombinovaných, takže je opravdu z čeho vybírat.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*