Dřezy s odkapem pro čistší kuchyň

Dřez s odkapem
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dobrý dřez je jedním ze základů kuchyně, a dřezy s odkapem jsou tou nejběžnější variantou. Jsou praktické a brání tomu, aby voda z umytého nádobí tekla všude po lince a po kuchyni, navíc i dobře vypadají. Přeci jen dřez v dnešních kuchyních, které z místnosti na vaření povýšily na jakýsi designový doplněk domácnosti, stejně jako další vybavení, dotváří vzhled i atmosféru. Není jen nádobou pro umývání a sušení nádobí, ale i ukázkou vašeho cítění a smyslu pro estetiku. Na praktičnost se však přesto zapomínat nesmí. Jak tedy obě tyto stránky moderní kuchyně skloubit dohromady?

Dřezy s odkapem – podle čeho vybírat?

Pokud se na celou věc podíváme ryze z praktické stránky, pak bychom dřez měli vybírat tak, aby nám do kuchyně velikostně i orientací seděl, aby bylo možné ho v kuchyni zapojit, a stejně tak aby byl odolný a hygienický. Měl by velikostí zapadnout do kuchyňské linky, a odkap by měl být orientován pro naše pohodlí po naší výraznější ruce. Samotný dřez by pak měl být z pevného materiálu, odolného proti teplu i proti mechanickému poškození, a rozhodně by měl být hladký, aby se v něm neusazovaly nečistoty. Odkap, který vroubkovaný být musí, pro odtok vody do dřezu, si pak samozřejmě musíme hlídat a umývat ho. Tolik k praktickému využití dřezu. Dnes se k němu však často přidává také estetické hledisko.

Dřezy s odkapem, které vypadají dobře

Dřezy s odkapem mohou také vypadat dobře, a nemusí nám vzhled kuchyně kazit. Stačí si hlídat, co se nám do kuchyně hodí. Celkový vzhled dřezu ovlivňují dva zásadní parametry – tvar a materiál (případně jeho barva). Pokud jde o tvar, na trhu je možný výběr z nepřeberného množství nejrůznějších typů. Rohové, levé i pravé (podle polohy odkapu), i různé další. Mnohem zásadnější je pro nás ovšem materiál. Nerez je praktický, ale taková keramika, nebo ideálně granit vypadají daleko lépe. A pokud barevně ladí se zbytkem kuchyně, je to ideální doplněk. A jestliže ke dřezu přidáme ještě pěknou baterii, která s ním bude ladit, pak se nemusíme bát s takovou kuchyní pochlubit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*