Levitující vlak už není utopií

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Spousta z nás využívá železniční dopravu – ať už denně nebo jen několikrát do roka. Možná, že jste i vy zažili staré železniční spoje, kde se člověk obával otevřít dveře toalety a přejezd, byť na krátkou vzdálenost, trval neskutečně dlouho. Dnes už jsou vlaky na daleko vyšší úrovni, technickým pokrokem i vlivem rostoucí konkurence.

Přestože u nás kvalita přepravních služeb stále roste, ve světě už dokonce překonává gravitaci. Řeč je o speciálních „létajících“ vlacích, které se při jízdě nedotýkají kolejí a budí dojem, jakoby se vznášeli. Ve skutečnosti to zase takové kouzlo není. Klasické pražce byli nahrazeny soustavou magnetů, nad kterými se vlaková soustava vznáší. Projet se takovým vlakem musí být pohádkou. Zejména proto, že využití magnetů naprosto minimalizuje tření a zažijete tak naprosto tichou jízdu bez klasického „drncání“.

Přestože se o podobném konceptu uvažuje i v česku, nejspíš je to stále hudbou budoucnosti a prvních vlaků na světovém principu se dočkáme nejdříve v roce 2030. Tak jak tomu v České republice často bývá, vše stojí a padá na nedostatku financí. Výstavba nových speciálních tratí je velmi nákladnou záležitostí a tak si budete muset jízdu vyzkoušet zatím jen v zahraničí.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*