Malta

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tento ostrov je vyhlášený zejména kombinací dvou nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších věcí. A těmi jsou bohatá a pestrá historie a vyhlášená střediska s nádhernými plážemi a nadstandardními službami, kde je dovolená dokonalá. Možností, jak zde trávit volný čas, je hodně. Malta je vhodnou destinací pro cykloturistiku a výlety na kole, ale okouzlí i ty, kteří milují potápění. Ideálním místem pro potápění jsou četné zálivy, kde je možné si prohlédnout pohádkový podmořský život, který se před potápěči otevírá v celé své kráse hlavně díky dokonale průzračné vodě. Oblíbené je zde i šnorchlování.

Historie sahá až 7 000 let zpátky

Největším lákadlem pro turisty je na ostrově Malta jeho historie. Nachází se zde řada významných míst a památek, které určitě stojí za prohlídku. Mnoho zajímavého nabízí návštěvníkům město Valleta. Najdeme zde katedrálu svatého Jana, archeologické muzeum nebo řadu zajímavých chrámů. Úchvatnou památku představuje kostel Nanebevzetí Panny Marie ve městě Most, který se pyšní čtvrtou největší kopulí na světě.

Nádherné kostely a chrámy nejsou na Maltě ničím výjimečným, najdete jich zde opravdu hodně. Mezi ty nejznámější patří také chrám Gantija, který se nachází poblíž vesnice Xanghra. Nedaleko vesničky Xewkija můžeme vidět zase zajímavý kostel s výraznou kopulí, který vznikl v roce 1951. Většina památek pochází ale ze staršího období, a má proto velkou historickou hodnotu.

Kam na dokonalou dovolenou?

Kromě historických památek nabízí Malta svým návštěvníkům překrásné pláže a luxusní střediska. Nejhezčí je oblast zálivu Mellieha Bay, zde se nacházejí nejkrásnější pláže celé Malty. Velmi známé je i středisko Sliema, zejména mezi mladými lidmi, díky rušnému nočnímu životu nejenom v barech, ale i na promenádách. Příjemnou dovolenou je možné strávit i ve střediscích Bugibba nebo St. Julian´s.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*