Zkraťte si čekání povídkou

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jména jako William Shakespeare, Antoine de Saint-Exupéry nebo třeba Franz Kafka, budou dost možná jednou už jen minulostí… Všechny tyto spisovatelské velikány totiž válcuje moderní doba v podobě chytrých telefonů a sociálních sítí. Zvláště ve větších městech roste doba strávená v autobusech nebo tramvajích a každý druhý vyplňuje čas pohledem upřeným do mobilního telefonu nebo tabletu. Napadlo by vás ještě vůbec vytáhnout knihu?

Všechny, kterým knížka na cestách chybí, čekalo skutečné překvapení ve francouzském Grenoblu. Na místní zastávce se totiž objevil prapodivný stroj, který byl překvapením pro všechny cestující. Zdejší mašinka vám totiž na počkání vytiskne povídku, aby ukrátila vaši cestu a odvedla pozornost od dotykových displejů. Protože tvůrci mysleli na vše, mohou si dokonce místní cestující zvolit délku povídky tak, aby pokryla i krátké trasy.

Pokud vás zajímá, jak se dané povídky tvoří, tak to taky není žádnou záhadou. Do celého projektu je zapojeno několik tisíc nadšených spisovatelů, jejichž perem povídky vznikají. Ať už jste nadšenci literatury nebo ne, mohlo by se více podobných projektů objevit i u nás.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*