Osvěžující nápoj jménem Smoothie

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Červen s sebou přinesl vysoké teploty a řada z nás si jistě pokládá otázku – jak se v tak parných dnech osvěžit? Zejména pokud nemůžete trávit celé dny u bazénu oceníte každou maličkost, která vás přes léto zchladí. Naším tipem jsou jednoznačně ovocné a zeleninové nápoje, které jsou navíc vitamínovou bombou pro vaše tělo.

Příprava navíc není nijak složitá. K důkladnému rozmixování postačí ponorný tyčový mixér nebo speciální přístroj zvaný „Smoothie maker“ pomocí něhož připravujete směs přímo v uzavíratelné lahvi.

smoothie-463331_640

Nápoj co osvěží i zasytí současně

Základ každého nápoje tvoří ovoce nebo zelenina. Nemusíte se bát ani jejich vzájemných kombinací a jablka doplnit zelenou okurkou nebo mrkví. Pokud máte na přípravu dostatek času je dobré předem všechno ovoce očistit od slupek, větších jadérek a jakýchkoliv pevných částí, aby byla výsledná šťáva dobře rozmixovaná a nezůstávaly v ní kousky. Pokud využíváte na přípravu smoothie speciální přístroje můžete přihodit pár nadrcených kostek ledu.

Kromě ovoce či zeleniny je velmi důležitá tekutá složka. Zde si můžete zvolit mezi vodou a mlékem. Zásadní rozdíl je v tom, že za použití vody budou vaše koktejly více osvěžující a svou konzistencí budou připomínat džus. Pokud si zvolíte jako základ mléko, dosáhnete hustší konzistence, která i více zasytí.

kiwi-coctail-1447939_640

Vyzkoušejte například:

  • 75 ml vody nebo mléka
  • 1/2 banánu
  • 1/2 manga
  • 1/2 pomeranče
  • plátek citrónu nebo limetky
  • drcené kostky ledu
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*