Geocaching – dobrodružná zábava pro celou rodinu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Prvního července je den známý všem školákům. Oficiálně totiž začínají prázdniny a mnoha rodičům tak vyvstává otázka, jak tolik volného času využít? Tradiční jsou návštěvy hradů a zámků, zábavních parků nebo dovolené u moře. Pokud se nikam do zahraničí nechystáte, nebo nemáte tolik dní dovolené, můžete prožít skvělou zábavu se svou rodinou aniž byste museli mimo město.

Najdi si svůj poklad

Geocaching je celosvětově rozšířená hra, kterou si oblíbí všechny věkové kategorie. Jedná se v podstatě o hledání pokladu, který má podobu malé či větší krabičky. Tyto krabičky, jinak nazývané jako keše, jsou ukryty na nejrůznějších místech a vaším cílem je vyluštit přiloženou šifru a daný poklad nalézt podle získaných souřadnic. Odměnou vám bude to, že si můžete vybrat jakýkoliv předmět, který v keši najdete a na oplátku vy vložíte vlastní drobnost pro dalšího nálezce.

geocache-398016_640  geocache-398010_640

 

 

 

 

 

Pokud této hře propadnete, brzy zjistíte, na jak kouzelná a zajímavá místa vás hledání přivede. Většina kešek se pojí k významným místům, poví vám něco málo o historii nebo zajímavostech daných oblastí. Při luštění se tedy vzděláte jak vy tak i vaše děti. Zároveň se vydáte do přírody a na místa, která možná ani jako rodilý obyvatel neznáte.

Aby byla výprava úspěšná, občas musíte pozorně prozkoumat každou skulinku. Kešky mohou mít různé velikosti a mohou tak být schované v dutinách stromů, pod listím, mohou být na magnetickém principu, a dokonce i ve falešných šiškách nebo šroubech. Pokud však budete úspěšní, stane se pro vás Geocaching milovanou zábavou pro každou volnou chvíli.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*